Najczęstsze problemy dam na emeryturze
W przypadku kobiet po 50-tym roku życia statystyki są oszałamiające: zostają daleko w tyle za mężczyznami, jeżeli gra toczy się o gotowość do przejścia na emeryturę.

kuchnia dojrzałej kobiety

Panie w średnim wieku znakomicie zdają sobie sprawę z tego dylematu oraz tego, jak niezmiernie je to dotyka. Rozpatrzmy niektóre z przyczyn, dla jakich tak się stało, oraz sposoby, w jakie kobiety są w stanie zapobiegać komplikacjom na emeryturze.

Kobieta na emeryturze a problemy finansowe
W wielu branżach panie w tym samym wieku nie zyskiwały tyle samo, co mężczyźni. Poza tym ich kariera została przerwana w związku z posiadaniem dzieci oraz przebywaniem w domu, co miało związek z tym, iż musiały kształcić swoje dzieci. W niektórych wypadkach porzucając własne aspiracje zawodowe, rozpoczęły jeździć z małżonkiem, gdy mógł rozwijać swoją karierę. Kiedy panie te były gotowe do ponownego wejścia na rynek pracy, strwoniły wartościowy czas i dochody, a również składki na zabezpieczenie społeczne.
Następnym szczegółem prowadzącym do braku gotowości dam jest to, że kobiety są naturalnymi opiekunami swojej rodziny, istnieją niezliczone przypadki, w których kobiety musiały wcześniej odchodzić z pracy. Są to osoby pozostające w domu, gwarantujące niezbyteczną opiekę dziecku szczególnej troski, starszym rodzicielom bądź też teściom i pewnie choremu mężowi. Oprócz tego wszystkiego, przyspieszenie współczynnika rozwodów dla osób powyżej 50-tego roku życia, przyczyniło się do niestabilności pieniężnej kobiet. Niepokój otaczający tę rzeczywistość pogarsza fakt, iż kobiety na ogół żyją dłużej niż mężczyźni oraz zwykle mają więcej problemów medycznych.